Spotkanie ratowników w MZ zakończone bez porozumienia. „Minister Kraska nie jest osobą decyzyjną”.

wpis w: Zdrowie | 0

Jak poinformował na Twitterze Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych, 21 października na spotkaniu delegacji ratowników ze Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych i Izb Przyjęć – nie wypracowano żadnych rozwiązań finansowych.
21 października odbyło się spotkanie ratowników medycznych w Ministerstwie Zdrowia z wiceministrem Waldemarem Kraską. Rozmowy nie przyniosły żadnych rezultatów
„Minister Kraska nie jest osobą decyzyjną w zakresie przyznawania funduszy w szpitalnictwie” – kwitują spotkanie ratownicy, którzy uczestniczyli w spotkaniu.
Minister zaprosił ratowników SOR i IP do dołączenia do komisji zajmujących się na bieżąco finansowaniem szpitalnictwa

Spotkanie ratowników z wiceministrem bez żadnych konkretnych propozycji

Jak napisano na TT OZZRM resort zdrowia na spotkanie nie przygotował żadnych propozycji finansowych dla ratowników medycznych z części szpitalnej – mimo dużego nacisku na to środowiska.

„Minister Kraska nie jest osobą decyzyjną w zakresie przyznawania funduszy w szpitalnictwie” – podsumowują związkowcy.„Minister zaprosił przedstawicieli do dołączenia do dwóch komisji zajmujących się na bieżąco finansowaniem szpitalnictwa. Po komisji trójstronnej i przedstawieniu swoich postulatów, zadeklarowano powrót do rozmów ze strony Ministerstwa Zdrowia” – poinformowała delegacja ratowników SOR i IP na czwartkowe spotkanie.
Zarobki ratowników z SOR-ów i Izb Przyjęć

Przypomnijmy, że tematem rozmów ratowników z wiceministrem miały być zarobki ratowników medycznych pracujących na SOR-ach oraz izbach przyjęć, którzy zostali pominięci w pierwotnym – wrześniowym – porozumieniu zawartym przez Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych a Ministerstwem Zdrowia.

źródło: rynek zdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *