Szczepienia. Jest stanowcza reakcja Grzegorza Cessaka na słowa o „eksperymencie” medycznym.

wpis w: Zdrowie | 0

Szczepienia przeciw covid nie są eksperymentem medycznym – pisze Grzegorz Cessak na Twitterze, dodając hasztag „Stop Fake News”. To reakcja na słowa Rzecznika Praw Dziecka.
W poście, który prezes Cessak zamieścił na Twitterze przypomniał, że „szczepienia przeciw Covid-19 nie są eksperymentem medycznym”. Dodał, że wszystkie dopuszczone w UE szczepionki p/COVID-19 zostały zarejestrowane na podstawie szczegółowych wyników badań klinicznych I, II i III fazy”.

Prezes napisał także, że „procedura warunkowego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu została specjalnie zaprojektowana w taki sposób, aby w przypadku takich sytuacji zagrożenia jak pandemia, można było jak najszybciej wydawać pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, gdy tylko dostępne będą wystarczające dane”.

– Warunkowe pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla szczepionek przeciw Covid -19 zostały wydane na podstawie oceny badań przedklinicznych, badań chemiczno-farmaceutycznych i badań klinicznych I, II i III fazy. Grzegorz Cessak swój post oznaczył hasztagami „Szczepimy Się” i ” Stop Fake News”.

Kontrowersyjne słowa Rzecznika Praw Dziecka o szczepieniach

Wpis szefa URPL to reakcja na kontrowersyjną wypowiedź Rzecznika Praw Dziecka. – Postawię takie pytanie, czy jest prawnie dopuszczalne eksperymentowanie z udziałem dzieci, bo de facto jesteśmy w fazie eksperymentu? Zadaję to pytanie w kontekście różnych powikłań i odporności długookresowej – pytał rzecznik podczas posiedzenia w Sejmie. Pytanie skierowane było do prof. Andrzeja Horbana, który obecny był podczas posiedzenia zespołu.

– Jesteśmy po trzeciej fazie badań klinicznych. To, co mamy (szczepionki – przyp. red), jest udowodnione pod względem skuteczności i bezpieczeństwa – odpowiadał prof. Andrzej Horban.

Mikołaj Pawlak podczas spotkania informował, że do jego biura wpłynęły setki sygnałów od dzieci i nastolatków w sprawie sporów rodzinnych wokół szczepień, a jego urząd sprawdza doniesienia, że „dochodzi do szczepień malutkich dzieci”. Rzecznik mówił też, że „podopieczni domów dziecka są kierowani na szczepienia bez zgody opiekunów czy sądu rodzinnego”.Premier komentuje sprawę wokół słów Mikołaja Pawlaka

Do sprawy w piątek odniósł się premier Mateusz Morawiecki. – Absolutnie nie jest to głos naszego rządu, nie jest to głos naszego obozu politycznego; jest to prywatna opinia pana, który pełni dzisiaj ważną funkcję – oświadczył premier zapytany o wystąpienie Rzecznika Praw Dziecka w Sejmie.

– Ja się z tymi słowami zdecydowanie nie zgadzam i rząd PiS się z tymi słowami nie zgadza – podkreślił.

źródło: rynek zdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *