Szczepienie na COVID-19. Nie zarejestrowałeś się? Będzie „rozmowa uświadamiająca”

wpis w: Zdrowie | 0

Już kilka dni temu rozpoczęła się akcja wyławiana z baz danych przychodni oraz szpitali osób, które nie zarejestrowały do szczepienia przeciwko COVID-19. Minister Zdrowia Adam Niedzielski poprosił lekarzy o przeprowadzenie z takimi pacjentami rozmów uświadamiających.
„Bardzo proszę o przeprowadzenie z pacjentami niezaszczepionymi oraz niezapisanymi na szczepienie rozmów uświadamiających korzyści płynące z uzyskania odporności przed wirusem COVID-19” – czytamy w piśmie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, rozesłanym do placówek medycznych.
Niedzielski: Będzie rozmowa uświadamiająca z niezaszczepionymi

„W aplikacji gabinet.gov.pl mogą Państwo wygenerować listę pacjentów, którzy stanowią populację danego POZ i uzyskać informację na temat zaszczepienia pacjentów m.in. z grupy wiekowej 60+ lub informację na temat umówionych terminów szczepienia przeciwko COVID-19″.
d3tca8r

Wirtualna Polska dotarła do szczegółów korespondencji z przychodniami oraz szpitalami. Z dokumentów wynika, że lekarze mają skontaktować się pacjentami w wieku powyżej 60 lat, którzy jak dotąd nie zarejestrowali się na szczepienie. Nie wiadomo, czy są sceptyczni wobec szczepień i należy ich namawiać, czy też barierą są dla nich trudności w uzyskaniu w rejestracji.
Szczepienia na COVID-19. Seniorzy mają wejść na początek kolejki

Z dokumentów, jakie otrzymał jeden z mazowieckich szpitali, wynika, że z 2,7 tys. zarejestrowanych tam pacjentów w szczepieniach nie wzięło udziału 600 osób. Szpital powinien się z nimi skontaktować.
Przypomnijmy, że wszyscy dorośli Polacy (31 mln osób) mają już wystawione skierowania na szczepienie przeciwko COVID-19. Problem w tym, że 19 mln osób nie zarejestrowało się szczepienie, chociaż mogli to zrobić w każdej chwili przez telefon, internet albo w lokalnej przychodni.

W grupie 60+ co najmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło 62 proc. osób – wynika z kalkulacji przedstawionych przez NFZ.Według danych Europejskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom Polska zajmuje obecnie 20. miejscu zestawieniu tempa szczepień 80-latków. Jeśli chodzi o grupę 70-latków, zajmujemy 15. miejsce, a w przypadku 60 latków 12. miejsce. Narodowy Program Szczepień rozpędza się głównie dzięki szczepieniom osób w wieku 25-49 lat. W szczepieniach tej grupy nasz kraj znajduje się na czwartym miejscu.

źródło” wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *