Szokujące wystąpienie prezydenta miasta. Padły słowa o „segregacji sanitarnej”.

wpis w: Zdrowie | 0

Prezydent Siemianowic Śląskich przemawiał w sobotę podczas inauguracji ruchu „Polska jest jedna”. – Taki jest cel, aby podzielić nas na zaszczepionych i niezaszczepionych – grzmiał Rafał Piech. Mówił też o „segregacji sanitarnej” i „przymusie szczepień”. Warto podkreślić w tym kontekście, że w całej gminie w pełni zaszczepionych jest zaledwie 55 proc. ludności.oprac. Joanna Zaremba

Szokujące wystąpienie prezydenta miasta. Padły słowa o „segregacji sanitarnej”

Prezydent Siemianowic Śląskich przemawiał w sobotę podczas inauguracji ruchu „Polska jest jedna”. – Taki jest cel, aby podzielić nas na zaszczepionych i niezaszczepionych – grzmiał Rafał Piech. Mówił też o „segregacji sanitarnej” i „przymusie szczepień”. Warto podkreślić w tym kontekście, że w całej gminie w pełni zaszczepionych jest zaledwie 55 proc. ludności.
Szokujące przemówienie prezydenta Siemianowic Śląskich. Mówił o „segregacji sanitarnej” (fot. Krzysztof Radzki/ East News)
Szokujące przemówienie prezydenta Siemianowic Śląskich. Mówił o „segregacji sanitarnej” (fot. Krzysztof Radzki/ East News)

W przemówieniu Rafała Piecha nie zabrakło często używanych przez grupy antyszczepionkowe określeń, jak „segregacja sanitarna” lub „przymus szczepień”. – Obserwując ostatnie kilkanaście miesięcy widzimy, jak małymi krokami – ale skutecznie – odbierana jest nasza wolność, jak odbierane są nasze prawa – stwierdził prezydent Siemianowic Śląskich.

– Taki jest, moi drodzy, cel. Aby podzielić nas na zaszczepionych i niezaszczepionych. Właśnie w ten sposób chcą nas podzielić. Taki jest cel, takie jest ich działanie. A my takiemu działaniu mówimy stanowcze „nie” – obwieścił Rafał Piech. – Ale jesteśmy tutaj przede wszystkim po to, aby walczyć z segregacją sanitarną. Mówimy segregacji sanitarnej, mówimy sanitaryzmowi stanowcze „nie” – dodawał.
Siemianowice Śląskie. Szokujące przemówienie prezydenta miasta. Mówił m.in. o „segregacji sanitarnej”

– Obiecywano, że nie będzie przymusu szczepień. A powiedzcie mi, jaka jest różnica pomiędzy przymusem bezpośrednim a przymusem pośrednim? – oceniał. – Jeżeli osoba, która boi się przyjąć ten preparat, za chwilę będzie miała problemy w pracy, nie będzie mogła wejść do urzędu, do szpitala, do sklepu, do kościoła, do restauracji czy do kina – czy to nie jest przymus? To jest przymus pośredni. To jest właśnie segregacja sanitarna – perorował prezydent miasta.Na koniec zaczął bronić się przed zarzutami o bycie przeciwnikiem szczepień. – Będą nam wmawiać, że jesteśmy antyszczepionkowcami – stwierdził Piech, dodając, że zarówno on, jak i jego żona oraz dzieci mają „pełny kalendarz szczepień”.Siemianowice Śląskie. Poziom wyszczepienia ludności

Liczba ludności gminy Siemianowice Śląskie liczy 66 270 mieszkańców. Jak wynika z danych upublicznionych przez Ministerstwo Zdrowia, 36 461 z nich jest w pełni zaszczepionych – co stanowi 55 proc. ogółu. 37 343 osoby zamieszkujące gminę otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

Resort podaje również, że „przyrost mieszkańców w pełni zaszczepionych od dnia 01.08.2021 r. wynosi na obecną chwilę 3,83”.

Największą grupę w pełni zaszczepionych w całej gminie stanowią osoby powyżej 70. roku życia. Z kolei najmniej w pełni zaszczepionych jest wśród osób w przedziale wiekowym 12-19 lat.
Ataki antyszczepionkowców

Antyszczepionkowcy atakowali już punkty szczepień. Wysyłają także groźby karalne do lekarzy walczących na co dzień z pandemią COVID-19. O hejcie skierowanym w swoją stronę mówił m.in. Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19. Niektórzy specjaliści współpracujący z rządem skorzystali nawet z ochrony państwa.We wrześniu jedna z farmaceutek opublikowała w internecie zdjęcie zniszczonego garażu, na którym umieszczono groźby pod adresem ministra zdrowia. Do wpisu odniósł się wówczas sam szef MZ Adam Niedzielski, tłumacząc, że „tak wyglądają skutki nawoływania do agresji i nienawiści z mównicy sejmowej”. Do skandalicznej napaści słownej z kolei, ukierunkowanej w stronę dziennikarza Wirtualnej Polski, doszło np. podczas manifestacji w Warszawie.
Andrzej Duda z ważnym apelem do Polaków. „Trzeba się zaszczepić i już!”

Przypomnijmy, że apel w sprawie szczepień wystosowała w piątek głowa państwa. Andrzej Duda zwrócił uwagę, że szczepienia są konieczne, aby powstrzymać pandemię koronawirusa i ratować ludzkie życie. Zaznaczył, że należy przyjmować szczepionkę przeciw COVID- 19, ponieważ „znacznie zwiększa to prawdopodobieństwo tego, że nic złego nam się nie stanie, nawet jeśli zachorujemy, jeżeli zetkniemy się z osobą, która jest nosicielem koronawirusa czy jest chora”.

– Przede wszystkim zachęcam do tego, żeby się szczepić. Systematycznie rozmawiam z przedstawicielami służby zdrowia i wiem, że większość osób, które zapadają na najcięższa formę koronawirusa, to osoby niezaszczepione – oznajmił.

– Szczepimy się różnymi szczepionkami od dzieciństwa i nigdy to nie budziło naszych wątpliwości. Dziś jest tak, że tą groźną chorobą jest COVID-19. Trzeba się zaszczepić i już! – powiedział prezydent RP.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *