Tajemnicza zapowiedź Kaczyńskiego. Mówi o odkupieniu Żabki, sieć reaguje

wpis w: Zdrowie | 0

Podczas spotkania z wyborcami w Puławach prezes PiS Jarosław Kaczyński został zapytany o możliwość wykupu obcego kapitału przez Polską Grupę Spożywczą. — Wiecie państwo na pewno wszyscy, co to jest Żabka. Sklepy Żabka też być może zostaną odkupione — odpowiedział Kaczyński. Popularna sieć odniosła się do jego słów.Kaczyński w Puławach usłyszał m.in. pytanie o Polską Grupę Spożywczą. A konkretnie o ewentualne zamiary wykupienia przez nią „przetwórni kupionych kiedyś za grosze od polskich podmiotów”.

— Jeżeli ta grupa wyjdzie i będzie miała środki, no to teraz, przykro mówić, jest dobry okres na to. Bo ten kapitał, szczególnie ten kapitał, który jest w funduszach z terenów, które są blisko wojny, w tej chwili ucieka i można tanio kupować różne rzeczy — mówił Kaczyński. Dodał jednak, że „trzeba mieć tylko na to fundusze”.— Obawiam się, że Polska Grupa w tej chwili większych funduszy nie ma. Mam nadzieję, że ta sytuacja się szybko skończy. Ona nie jest dla Polski generalnie rzecz biorąc korzystna — oceniał.
Kaczyński: Żabka też może zostać odkupiona

— Wśród naszych zadań, które myśmy deklarowali, było takie: odbijanie tych najbardziej strategicznych części naszej gospodarki z rąk kapitału zewnętrznego. Nam się w ogromnej mierze to udało — mówił dalej prezes PiS.— I to w dalszym ciągu postępuje, choćby w tej chwili jest już chyba podjęta decyzja, że sieci elektryczne linii kolejowych, to duże przedsiębiorstwo, mają też dużą sieć przekazu energii elektrycznej, że zostanie w bardzo krótkim czasie odkupione. Właśnie od jednego z funduszy amerykańskich. A ten sam fundusz jest właścicielem Żabki — mówił Kaczyński, odnosząc się do mającego siedzibę w Luksemburgu funduszu CVC.Następnie zwrócił się bezpośrednio do słuchaczy. — Wiecie państwo, co to jest Żabka. Te sklepy też być może zostaną odkupione. Idziemy w tym kierunku — powiedział.
Żabka reaguje na słowa Kaczyńskiego

Właścicielem Żabki jest fundusz CVC Capital Partners. Od 2015 r. w jego rękach znajduje się również PKP Energetyka.

Dziennikarze TVN24 poprosili CVC i Żabkę o komentarz do słów Kaczyńskiego. „Relacjonowana wypowiedź nie odnosi się do żadnego konkretnego procesu z naszym udziałem, więc nie mamy podstaw do jej komentowania” — poinformowało biuro prasowe Żabki.

źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *