„To byłby początek III wojny światowej”. Michel o planie Kaczyńskiego

wpis w: Zdrowie | 0

Wojska NATO w Ukrainie to byłby początek III wojny światowej – uważa Charles Michel. Przewodniczący Rady Europejskiej poinformował także o przygotowywanych rozwiązaniach dla państw, które pomagają ukraińskim uchodźcom.

-Wysłanie na Ukrainę żołnierzy państw NATO byłoby początkiem III wojny światowej – powiedział w czwartek przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel w rozmowie z RMF FM.

Szef Rady przypomniał również, komentując wojnę na Ukrainie, że po raz pierwszy w swojej historii UE podjęła decyzję o przekazaniu śmiercionośnej broni.
Konkretne propozycje dla państw, które pomagają uchodźcom

– Razem z Komisją Europejską przygotowujemy konkretne propozycje dla państw przyjmujących uchodźców z Ukrainy – zapewnił przewodniczący Rady Europejskiej.

– Chciałbym wyrazić uznanie dla Polski i innych granicznych państw przyjmujących tych ludzi. Politycznym obowiązkiem wszystkich unijnych instytucji i państw członkowskich jest zapewnienie maksymalnej pomocy krajom przyjmującym uchodźców – wskazał Michel.

– To najlepsza emanacja europejskich wartości – dodał.
Negocjacje z Putinem? „Nie mamy wyboru”

– Jesteśmy realistami i choć trudno prowadzić negocjacje z przywódcą, który wywołał tę wojnę, nie mamy wyboru – uważa Michel.

– Sankcje działają, tworzą presję na rosyjski reżim – ocenił Michel.

źródło: interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *