Trzecia dawka szczepionki. Nowe dane na temat Moderny.

wpis w: Zdrowie | 0

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wydała komunikat ws. szczepień trzecią dawką preparatu Moderny. Zdaniem amerykańskich ekspertów, nie ma uzasadnienia dla powtórzenia szczepienia, a już dwie dawki dają silną ochronę przed zakażeniemDodatkowa trzecia dawka szczepionki firmy Moderna zwiększa poziom przeciwciał, ale ta różnica nie jest bardzo wyraźna – ogłosiła amerykańska FDA. Zaznaczono, że tym samym preparat Moderny nie spełnia wszystkich kryteriów, które uzasadniałyby dopuszczenie do użytku trzeciej dawki.

Opinię w tej sprawie wydał komitet ekspercki FDA nie jest jeszcze decyzją co do wniosku Moderny. Agencja może uznać, że warto jednak przeprowadzić szczepienia trzecią dawką.

Dane na temat skuteczności trzeciej dawki szczepionek pochodzą głównie z badań przeprowadzanych w Izraelu – wyjaśnia agencja Reutera. Jak zauważa z kolei PAP, badania dotyczą jednak produktu Pfizera/BioNTechu.”Informacje we wniosku Moderny ws. trzeciej dawki mają 'wiele dziur’, a dane na temat rzeczywistego działania są ograniczone – tłumaczy dr Eric Topol.Amerykańskie media informują, że nie ma jeszcze oceny eksperckiej FDA wniosku firmy Johnson and Johnson o dopuszczenie dawki przypominającej szczepionki.
Koronawirus w Polsce. Nowe dane ministerstwa

W środę Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport epidemiczny. Odnotowano ponad 2600 nowych przypadków.

„Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 34 osoby – przekazał też resort zdrowia.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *