Trzęsienie ziemi we Włoszech. Media: Panika na ulicach miasta

wpis w: Zdrowie | 0

W okolicach Neapolu na południu Włoch doszło do trzęsienia ziemi. „Pierwszy znaczący wstrząs, który miał miejsce dziś wieczorem w Neapolu o 19:51, miał siłę 3,5 i zapoczątkował serię trzęsień ziemi, która nadal trwa” – podała w poniedziałek wieczorem agencja Ansa.
Wstrząsy były odczuwalne w wielu miejscowościach w Kampanii na południu Włoch. Trzęsienie dało się we znaki także mieszkańcom Napolu. W oddalonym o 13 km Campi Flegrei doszło do roju sejsmicznego, czyli serii trzęsień, które następowały po sobie w krótkich odstępach czasu.

„Najsilniejsze trzęsienie od lat”

Pierwszy wstrząs o magnitudzie 3,5 nastąpił o godz. 19:51. Najsilniejszy miał 4,4. „Jest to najsilniejsze trzęsienie ziemi od 40 lat” – podał „Il Messaggero”, dodając, że część mieszkańców w panice opuściła swoje mieszkania i wyszła na ulice.Ansa podała, że według włoskiego Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii głębokość trzęsienia ziemi wynosiła trzy kilometry.
traż pożarna dostawała informacje o pęknięciach ścian budynków i odpadających gzymsach. Nie ma informacji o poważniejszych zniszczeniach, ani osobach poszkodowanych. „Campi Flegrei zostało dotknięte już dziś rano przez rój sejsmiczny, którego główny wstrząs miał siłę 2,3 o godzinie 8:50” – czytamy.

źródło: interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *