Wielki bank znika z polskiego rynku. Będą kolejne zwolnienia

wpis w: Zdrowie | 0

Brytyjski bank NatWest poinformował o zakończeniu działalności na polskim rynku. Z przekazanych w środę informacji wynika, że instytucja ta zamknie działalność do końca 2025 r. Redukcja zatrudnienia zostanie przeprowadzona dwuetapowo, a ostatecznie 1600 polskich pracowników straci pracę. Bank zamierza utworzyć nowe miejsca pracy za granicą, w tym m.in. w Indiach oraz Wielkiej Brytanii.
Powołując się na informacje przekazane przez rzecznika brytyjskiego banku, Reuters podaje, że NatWest podjął decyzję o zakończeniu swojej działalności w Polsce. Większość z 1600 zwalnianych pracowników zatrudniona jest w wydziale ds. przestępstw finansowych.

Brytyjski bank NatWest zniknie z polskiego rynku. Do końca 2025 r. 1600 osób straci pracę

Jak podaje Reuters, wpływ na podjęcie decyzji o zakończeniu działalności miało sfinalizowanie projektu dotyczącego przestępstw finansowych, nad którym pracowała część polskich pracowników. Jego zakończenie oznacza, że nie ma już dla nich pracy.
Rzecznik NatWest przekazał, że z tego powodu pracę straci 1600 osób. Niemal połowa etatów – dokładnie 45 proc. stanowisk – zostanie zlikwidowanych. Co z pozostałymi etatami? 55 proc. z nich zostanie przeniesionych do Indii i Wielkiej Brytanii, gdzie powstaną równoważne miejsca pracy.Powołując się na informacje przekazane przez osobę zaznajomioną ze sprawą, która prosi o zachowanie anonimowości, Bloomberg podaje, że jedna trzecia zatrudnionych, czyli ponad 500 osób, pożegna się z pracą w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Reszta zwolni zajmowane stanowiska do końca przyszłego roku.

NatWest kończy działalność w Polsce. Chodzi o „uproszczenie działalności”

Pracownicy zatrudnieni w polskim oddziale brytyjskiego banku zajmowali się nie tylko przestępstwami finansowymi, lecz również technologiami, finansami i ryzykiem. Więcej dowiadujemy się ze strony banku. – W Polsce National Westminster Bank prowadzi globalne centrum usług wspólnych dla całej grupy finansowej. NatWest Polska świadczy usługi w zakresie wsparcia procesów bankowych i jest kluczowym elementem realizacji strategii rozwoju. Szeroki wachlarz usług obejmuje operacje bankowe, finanse, technologię, bezpieczeństwo informacji, przeciwdziałanie praniu pieniędzy, zarządzanie projektami, dostarczanie informacji zarządczej oraz analizy biznesowe – czytamy na natwestgroup.com.
Decyzja jest efektem szerszej strategii brytyjskiego banku, polegającej na uproszczeniu operacji i usprawnieniu struktury organizacyjnej, którą zapowiadał Paul Thwaite, dyrektor generalny NatWest.
„W celu uproszczenia działalności Grupy NatWest, w dalszym ciągu sprawdzamy, w jaki sposób możemy działać najbardziej wydajnie i efektywnie. W rezultacie podjęliśmy decyzję o zamknięciu naszej działalności w Polsce z końcem przyszłego roku. Nie była ona łatwa, lecz zobowiązujemy się do wspierania wszystkich pracowników, których dotknęła” – poinformowała firma NatWest.

źródło:interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *