Włodzimierz Bodnar od amandatydy zakłada partię polityczą

wpis w: Zdrowie | 0

Włodzimierz Bodnar, lekarz z Przemyśla, zakłada ugrupowanie polityczne Wspólnie dla Zdrowia. Doktor znany jest m.in. z wywołujących dyskusję w medycznym świecie poglądów na temat leczenia pacjentów z Covid-19 amantadyną.
Włodzimierz Bodnar to lekarz, specjalista w dziedzinie chorób płuc, znany dotąd z wystąpień, w których przekonywał, że Covid-19 można leczyć amantadyną. Lek nie ma takich wskazań
Podkreśla, że jest „inicjatorem dyskusji w Polsce na temat przyczynowego leczenia COVID-19”
Wśród celów ugrupowania Włodzimierz Bodnar zapowiada „zakończenie pandemii”. Zaznacza, że celem ugrupowania będzie „zapewnienie wolności wypowiedzi i dyskusji”
Założyciel Wspólnie dla Zdrowia podaje też cele polityczne ugrupowania, m.in. „wyrównanie poziomu życia i zarobków Polaków do średniej Unii Europejskiej”

W programie Wspólnie dla Zdrowia walka z Covid-19

Partia, którą zakłada Włodzimierz Bodnar ma nazwę Wspólnie dla Zdrowia i już posiada własną stronę internetową.

Bodnar, lekarz, pediatra, specjalista chorób płuc, przedstawiając się na stronie ugrupowania pisze, że „w trakcie pandemii jest nadal stale z pacjentami i z ich problemami”.

Podkreśla, że jest „inicjatorem dyskusji w Polsce na temat przyczynowego leczenia COVID-19”. Dodaje też, że „występował między innymi w polskim Sejmie oraz we włoskim Senacie”.

Wśród celów ugrupowania Włodzimierz Bodnar zapowiada „zakończenie pandemii” i wymianę doświadczeń „między lekarzami z całego świata i wypracowanie efektywnych protokołów leczenia na każdym etapie choroby COVID-19, zarówno poprzez organizowanie konferencji, szkoleń, jak i wprowadzanie nowatorskich terapii na podstawie zdobytych doświadczeń”.Amantadyna w leczeniu COVID-19. Badania prowadzi 20 ośrodków w Polsce. Kiedy poznamy wyniki?

W tym samym punkcie zaznacza, że celem ugrupowania będzie też „zapewnienie wolności wypowiedzi i dyskusji”.
Wspólnie dla Zdrowia. Cele także polityczne

Założyciel ugrupowania Wspólnie dla Zdrowia podaje też cele polityczne. Jest nim m.in. wolność, której urzeczywistnieniem ma być wprowadzenie demokracji bezpośredniej na wzór szwajcarski. „Uważamy, że Polacy powinni decydować o Polsce częściej niż co 4 lata” – czytamy w informacji na stronie ugrupowania.

Inne cele jakie wymienia Włodzimierz Bodnar, to uzdrowienie i uproszczenie systemów podatkowych oraz między innymi wyrównanie poziomu życia i zarobków Polaków do średniej Unii Europejskiej. Bodnar chciałby też wykorzystać – jak zapisał – w handlu międzynarodowym geopolityczny potencjał Polski.

Na stronie ugrupowania lekarz zbiera podpisy na liście poparcia. Dla zarejestrowania potrzebuje 1000 podpisów.

Popularność i amantadyna

Włodzimierz Bodnar stał się szerzej znany opinii publicznej, po serii wystąpień w mediach, w których zachęcał do stosowania amantadyny u pacjentów z Covid-19. Podawał ją swoim pacjentom, czym wywołał wiele kontrowersji. Lek ma wskazanie w chorobie Parkinsona.

Popularność leku tak wzrosła po publikacjach o jego stosowaniu przez lekarza, że lek był wykupowany w aptekach poza zarejestrowanymi wskazaniami i problem z zaopatrzeniem się w niego mieli pacjenci stosujący go przewlekle.

Notowany w ostatnich tygodniach przyrost zachorowań i zgonów z powodu COVID-19 ponownie wzbudził wzmożone zakupy tego preparatu mimo że nadal nie ma dowodów na skuteczność amantadyny w profilaktyce i leczeniu COVID-19.

8 grudnia br. Ministerstwo Zdrowia wydało obwieszczenie, w którym ograniczyło liczbę opakowań jakie można jednorazowo kupić w aptece. Przypomniało też, że amantadyna nie ma wskazań do stosowania w Covid-19.

źródło: rynek zdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *