Wojciech O. zwolniony z aresztu. Groził śmiercią posłom PiS

wpis w: Zdrowie | 0

Patostreamer i były aktor Wojciech O. został zwolniony z aresztu, gdzie trafił za grożenie śmiercią posłom Prawa i Sprawiedliwości – dowiedziała się Interia. – Treść zarzutów i obecny etap postępowania nie pozwalają, aby stosować ten najsurowszy środek zapobiegawczy – przekazał Krzysztof Dadełło, rzecznik Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Jak dodał, Wojciech O. musi jednak m.in. raz w tygodniu stawiać się na komisariacie policji.

Wojciech O., znany pod pseudonimem Aleksander J., trafił do aresztu na początku lutego tego roku, ponieważ na manifestacji środowisk antyszczepionkowych w Bydgoszczy groził śmiercią dwóm posłom PiS.

Patostreamer w wulgarny sposób sprzeciwiał się projektowi ustawy zakładającemu m.in., że pracodawcy będą mogli żądać od pracowników podania informacji o negatywnym wyniku testu na koronawirusa.
Wojciech O. opuścił areszt. Sąd nałożył inne środki zapobiegawcze

W piątek rano Sąd Okręgowy w Bydgoszczy zdecydował się jednak uchylić postanowienie o areszcie tymczasowym wobec Wojciecha O.

– Zastosowano inne środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. Sąd zobowiązał go też do stawiennictwa raz w tygodniu w wyznaczonym komisariacie, a także zakazał zbliżania się na odległość mniejszą niż 50 metrów do dwóch osób pokrzywdzonych – przekazał Interii rzecznik sądu Krzysztof Dadełło.

Jak dodał, decyzja o zwolnieniu O. z aresztu jest nieprawomocna, ale wykonalna, co oznacza, że „Aleksander J.” opuścił zakład karny.

Zapytany, jakimi argumentami podparł się sąd, Dadełło odpowiedział, że „treść zarzutów i obecny etap postępowania nie pozwalają, aby stosować ten najsurowszy środek zapobiegawczy”. Jak uściślił, od podejrzanego odebrano wyjaśnienia, jak również przesłuchano pokrzywdzonych.

O zwolnieniu patostreamera z aresztu poinformował też poseł Konfederacji Grzegorz Braun. „Dziś w Bydgoszczy sędzia Andrzej Bauza uchylił (…) tymczasowy areszt stosowany wobec Wojciecha O., który w tym stanie rzeczy jeszcze dziś może opuścić zakład karny w Potulicach” – przekazał.

Incydent na rynku w Kaliszu. Wojciech O. spalił tekst „Statutu Kaliskiego”

W listopadzie 2021 roku Wojciech O. wraz z innymi osobami spalił publicznie tekst „Statutu Kaliskiego” – przywileju tolerancyjnego dla Żydów, wydanego przez księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego w 1264 roku.

Uczestnicy wydarzenia wznosili również antysemickie hasła.

źródło: interia.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *