Wojna w Ukrainie. Rosja dalej gra w swoją grę. Kolejne porwania ukraińskich polityków

wpis w: Zdrowie | 0

Trwa 21. dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. We wtorek prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się w Kijowie z premierami Polski, Czech i Słowenii. Ukraińska armia przekazała, że w ostatnich godzinach zadała Rosjanom „druzgocące ciosy”. Zniszczono m.in. trzy rosyjskie myśliwce, jeden helikopter oraz trzy drony. Przeprowadzono też ponadto dziewięć ataków lotniczych na kolumny rosyjskich wojsk. Z kolei w Buczy pod Kijowem w budynku rady miejskiej – jak przekazały lokalne władze – rosyjscy wojskowi urządzili „pogrom” – uprowadzili sześciu pracowników i wolontariuszy. Porwany został też burmistrz Skadowska na południu Ukrainy. Śledź relację na żywo Wirtualnej Polski.
• We wtorek wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w Kijowie z premierami Polski, Czech i Słowenii. W rozmowach uczestniczył wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński. – Potrzebna jest misja pokojowa NATO, ewentualnie jeszcze jakiegoś szerszego układu międzynarodowego, ale taka misja, która będzie wstanie także się obronić, i która będzie działała na terenie Ukrainy – wskazywał prezes PiS.

• Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy potwierdził informację, że w kierunku Odessy zbliżają się rosyjskie okręty. W pobliżu wybrzeża może znajdować się co najmniej 14 statków.

• W Ukrainie od początku wojny zginęło około 13,8 tys. Rosjan. Ukraińska armia zniszczyła też m.in. 430 czołgów, 84 samoloty, 1375 transporterów opancerzonych, 190 systemów artyleryjskich, 70 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych oraz 43 zestawy przeciwlotnicze – poinformował sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

• Ukraińska armia przekazała, że w ostatnich godzinach zadała Rosjanom „druzgocące ciosy”. Zniszczono m.in. trzy rosyjskie myśliwce, jeden helikopter oraz trzy drony. Przeprowadzono ponadto dziewięć ataków lotniczych na kolumny rosyjskich wojsk.

• W Buczy pod Kijowem w budynku rady miejskiej – jak przekazały lokalne władze – rosyjscy wojskowi urządzili „pogrom” – uprowadzili sześciu pracowników i wolontariuszy. Porwany został też burmistrz Skadowska na południu Ukrainy.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *