Zmiana władzy u diagnostów laboratoryjnych. Nowa prezes KRDL wybrana

wpis w: Pozostałe | 0

Monika Pintal-Ślimak nowym prezesem Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych. Dotychczasową szefową KIDL Alinę Niewiadomską wyprzedziła o 15 głosów.

Nowy prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych

Przed rozpoczęciem Zjazdu o kandydowaniu na prezesa KRDL oficjalnie mówiła jedynie Monika Pintal-Ślimak. W środowisku wymieniało się kilka kolejnych nazwisk, ale największą niewiadomą była decyzja dotychczasowej prezes Aliny Niewiadomskiej, która zapowiedziała, że ogłosi ją dopiero przed głosowaniem.

Ostatecznie swój akces w wyborach zgłosiło czworo kandydatów:

  • Dariusz Duma
  • Anna Lipnicka
  • Alina Niewiadomska
  • Monika Pintal-Ślimak

Diagności laboratoryjni wybrali nowego prezesa

W pierwszej turze głosowania Alina Niewiadomska uzyskała 96 głosów, Monika Pintal-Ślimak 54, Anna Lipnicka 39, a Dariusz Duma 30.

W drugiej turze głosy rozłożyły się:

  • Monika Pintal-Ślimak – 118
  • Alina Niewiadomska – 103

– Wsłuchuję się w głosy diagnostów, w ich oczekiwania, potrzeby. Przyszłą Izbę widziałabym przyjaźniejszą dla tego środowiska – mówiła w rozmowie z Rynkiem Zdrowia przed wyborami Monika Pintal-Ślimak.

Podkreślała, że „z perspektywy zwykłego diagnosty pracującego w małym ośrodku znam jego potrzeby”.

– Stawiam jednakowo na młodych ludzi, jak i tych doświadczonych, naszych mentorów. Oblicze samorządu ma szansę się zmienić i dokonamy tego poprzez współpracę, inwestycję w ludzi, i korzystanie z nowoczesnych rozwiązań – tłumaczyła na co dzień kierownik Medycznego Laboratorium Diagnostycznego w Szpitalu Kolejowym w Wilkowicach.

źródło: rynekzdrowia.pl
fot. Rynek Zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *